Ноћ Истраживача

Ноћ истразивача је једно вече у години када деца имају прилику да се упознају са науком. Овај догађај се дешава у целој Европи. Ове године Ноћ истраживаца слави десет година свог постајања, тачније 10. рођендан, баш на међународну годину светлости. Код нас се организује од 2010. године. Ноћ истраживача посвећена је Марији Склодовска Кири.

Марија Кири је била научница. Рођена је 1867. године у Варшави, а преминула је 1934.године. Нобелову награду добила је 1901. године за физику, медицину и хемију.

С нама је ове године био наш разредни Милован Никшић и његово одељење 6-2. Обишли смо разна места као на пример: ФРАНЦУСКИ ИНСТИТУТ, АКАДЕМСКИ ПАРК И КОЛОНАДЕ ХЕМИЈСКОГ ФАКУЛТЕТА.

У Француском институту видели смо учионицу будућности.

У Академском парку смо видели све чак и паркић за играње.

У Колонадама хемијског факултета смо видели велику научну авантуру.

Надамо се да ће се Ноћ истраживача одржати у Београду и следеће године и да ће бити још интересантнија.

Андреа Живанчевић 6-2
Марија Писарић 6-2
Теодора Драгић 6-2

(Прилог: Power point презентација ученика на тему "Биљке 5. димензије")